Sok babona ismert a kockákkal kapcsolatban. Ilyen például az, hogy teljes csendben kell kockát vetni, és ha egy személyes kérdésre keresünk választ, valaki másnak kell helyettünk a kockákat dobni. Manapság sokan úgy vélik, hogy csak úgy olvashatjuk ki a választ a kockákból, ha krétával egy hozzávetőlegesen 12 centiméter átmérőjű kört rajzolunk, amibe a kockákat dobjuk. Ha
mindegyik kocka a körön kívül esik, megismételjük a dobást. Ha kétszer egymás után nem járunk sikerrel, azt kell feltételeznünk, hogy az a bizonyos időpont nem alkalmas a kockavetésre.
Ha a kockák a körön belül esnek, össze kell adni a számokat, és az értelmezés a számérték szerint történik.
Általában ha valamelyik kocka a körön kívül esik, az veszekedést jelez, ha pedig a kockák egymás tetejére esnek, ez azt jelenti, hogy vissza kell utasítani a felajánlott lehetőséget vagy ajándékot.
Ha egy szám a kockavetés során ismétel
ten előfordul, az fontos híreket jövendöl.
A kocka által nyert próféciák állítólag 9 napon belül kovetkeznek be, hetente csak
egyszer lehet próbálkozni. Sokak szerint a
kockavetés hétfőn és pénteken nem hoz szerencsét. Az én véleményem az, hogy mindenki nyugodtan használja a saját módszerét. Egy a lényeg: nem szabad úgy manipulálni az eljárást, hogy addig tesszük fel ugyanazokat a kérdéseket különböző variációkban, amíg kedvező választ kapunk.
A legszélesebb körben használt módszer a párosával történő kockavetés. Mindkét kockát egy pohárba helyezzük, és a jóslás időpontjában leglényegesebb kérdésre koncentrálunk, amíg rázzuk a kockákat. Amikor úgy érezzük, hogy elkészültünk, a kockákat csukott szemmel a krétakörbe dobjuk. Ha mindkét kocka a krétakörön belül esik, akkor a kockák tetején lévó számokat összeadjuk. Ha csak az egyik kocka esik a körbe, feljegyezzük a tetején lévó számértéket, és a másik kockát figyelmen kívül hagyjuk. Ha egyik kocka sem esik a körön belül, ismét elvégezzük a kockavetést.
1. Az 1 pont abszolút igenlő választ jelent minden kérdésre, valószínűleg azért, mert nagyon ritkán fordul elő.
2. A 2 pont a fordítottját jelenti, a válasz mindenképpen NEM.
3. A 3 pont azt jelzi, hogy nincs minden veszve, de ha el akarjuk érni szívünk vágyát, nagyon kell koncentrálnunk.
4. A 4 pont azt sugallja, hogy az eredmény nem kizárt, de meg kell bizonyosodnunk arról, hogy az ötlet tényleg jó-e.
5. Az 5 pont minden vállalkozásban szerencsét jelez.
6. A 6 pont az jelenti, hogy vágjunk bele, még akkor is, ha a végeredmény kétséges.
7. A 7 pont azt jelenti, hogy a véletlenben bízunk.
8. A 8 pont türelemre int, várjunk.
9. A 9 pont abszolút igent jelent, még ha a helyzet lehetetlennek is látszik.
10. A 10 pont kétségeket jelez, bár kitartással lehet, hogz megoldódik.
11. A 11 pont azt jelenti, hogy a kérdés lényegtelen.
12. A 12 pont azt jelenti, hogy a kérdés nem megfelelő, vagy ami most fontosnak tűnik, később elveszíti a jelentőségét.
Van, aki úgy érzi, hogy 3 kockával éri el a legnagyobb eredményt, ámbár ezt a módszert inkább akkor használják, hogyha a közeljövőre vonatkozó általános irányvonalakra kíváncsiak, nem pedig egy bizonyos kérdésre keresnek választ. Most is meg kell rajzolnunk a kört, hogy megtudjuk, hogy a kockák kívülre vagy belülre esnek. Ugyanúgy, mint akkor, amikor 2 kockát használunk, az 1 és 2 pont vitathatatlan Igen és Nem válasz. Az alábbiakban azokat a válaszokatz adjuk meg, amelyeket 3 kocka használatával nyerünk.